W sąsiedztwie planowanej powiatowej ścieżki rowerowej, której budowa właśnie rusza, stanęły dęby pamięci. Starosta Stanisław Szczotka i wicestarosta Paweł Radojewski wkopali w miejscowości Brzoza trzy drzewa - Dąb Śląski, Dąb Poznański i Dąb Krotoszyński.
W bezpiecznej odległości od ścieżki , która powstanie w ramach projektu unijnego, 30 czerwca 2021 r. stanęły dęby symbolizujące trzy wydarzenia. Dąb Śląski wkopano w ramach ogólnopolskiej akcji upamiętniania setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Ten zryw patriotyczny trwał od maja do lipca 1921 r. i zadecydował o włączeniu części Śląska w granice II Rzeczypospolitej. Dąb Poznański z kolei upamiętnia 65. rocznicę Poznańskiego Czerwca’56 – bohaterskiego protestu mieszkańców stolicy Wielkopolski, krwawo stłumionego przez wojsko i milicję. Dąb Krotoszyński stanął na pamiątkę Dnia Powiatu ustanowionego przez Radę Powiatu Krotoszyńskiego na 5 czerwca, czyli datę przegłosowania przez sejm (w r. 1998) ustawy o samorządzie powiatowym.
Teren pod pokaźne sadzonki dębowe przygotowali pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie, a w sadzenie nadzorował dyrektor PZD Krzysztof Jelinowski. To właśnie zarząd dróg jest głównym realizatorem projektu, w ramach którego powstanie ponad 3-kilometrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej z Brzozy przez Nowy Folwark do granic miasta Krotoszyna. Dzięki temu gminy Rozdrażew i Krotoszyn zyskają bezpieczne i przyjazne środowisku połącznie rowerowe.
Projekt pn. Zwiększenie dostępności transportu publicznego dla mieszkańców gmin Krotoszyn i Rozdrażew poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej - etap Nowy Folwark – Bożacin – Brzoza w ciągu drogi 4331P wraz z promocją zrównoważonego transportu w Powiecie Krotoszyńskim
realizowany w ramach Działania 3.3.( Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska Poddziałanie 3.3.1 Inwestycje w obszarze transportu miejskiego) Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.
Celem projektu jest zwiększenie wykorzystania transportu rowerowego przez mieszkańców powiatu krotoszyńskiego jako alternatywnej formy komunikacji oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do środowiska.