Wieczornica z okazji odzyskania niepodległości odbyła się 7 listopada 2024 r. Wydarzenie rozpoczęło się dokładnie o godzinie 19:18 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
W ten listopadowy wieczór aula krotoszyńskiego KOŁŁĄTAJA wypełniła się zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, emerytowanymi nauczycielami szkoły, rodzicami i młodzieżą. Program artystyczny był montażem słowno-muzycznym i obejmował wiersze i pieśni patriotyczne oraz muzykę instrumentalną w wykonaniu uczennic i uczniów z klas I-IV. Wieczornica, jak podkreśliła dyrektor Alicja Stachurska dziękując młodym artystom, była ich inicjatywą, a próby do przedstawienia trwały kilka tygodni pod opieką nauczycieli - Małgorzaty Witczak, ks. Michała Ostafińskiego i Marii Rossy- Hadrych.
Wśród zaproszonych gości w wieczornicy uczestniczyli m.in. Burmistrz Krotoszyna Natalia Robakowska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Przemysław Wójcik.