Wirtualny spacer po urzędzie

Upały - jak się zachować?

Po serii deszczowych dni mamy wreszcie słoneczną pogodę. Wysokie temperatury nie dla wszystkich są przyjazne. Jak się zachować w przypadku upału? Warto zapoznać się z poniższą prezentacją.

Czytaj więcej...

Poradnik-jak zachować się podczas burzy?

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi - prawdopodobieństwem występowania na terenie powiatu burz o gwałtownym przebiegu- publikujemy poniżej obrazowy poradnik "Jak zachować się podczas burzy". Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

Czytaj więcej...

Kleszcze ruszają na żer

Kleszcze należą do rodziny pajęczaków. Mają niewielkie rozmiary - dorosłe samice osiągają długość 3 do 4 mm, a samce ok. 2,5 mm. Oglądane gołym okiem wyglądają niegroźnie. Dopiero pod mikroskopem widać zakończony haczykami aparat gębowy, tzw. hypostom, przy pomocy którego zakotwiczają się w ciele ofiary.

Czytaj więcej...

Poradnik antysmogowy

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie przypomina, iż z dniem 1 maja 2018 r. z zastrzeżeniem ust. 2 i 3 weszła w życie Uchwała nr XXXIX/941/17 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 18 grudnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia, na obszarze województwa wielkopolskiego, ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Czytaj więcej...