Wirtualny spacer po urzędzie

Ostrzeżenie o silnym wietrze

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje zmianę treści ostrzeżenia meteorologicznego nr 58 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Oddział w Poznaniu dnia 17.09.2019 r.

Czytaj więcej...

Wygraj czujkę! Wypełnij ankietę! Żyj bezpiecznie!

Jeszcze tylko przez kilka dni można wypełniać konkursowe ankiety, by wygrać czujkę czadu. Konkurs organizowany pod hasłem „Czujka w domu – tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” to wspólna inicjatywa  Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

Nowy aparat do hemodializy

3 września na Stacji Dializ im. W. Bolewskiego w Krotoszynie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli mediów lokalnych podczas którego zaprezentowano najnowszy aparat dla hemodializy, zakupiony dzięki dotacji z Powiatu Krotoszyńskiego.

Czytaj więcej...

Powiat od Kuchni – smacznie i wesoło!

Tegoroczny festiwal „Powiat od kuchni” po raz kolejny zgromadził tłumy na krotoszyńskim rynku. W niedzielę, 8 września 2019 r. dla mieszkańców powiatu tradycyjnie gotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich, uczniowie z ZSP 2 i ZSP  3, seniorzy oraz mistrz Karol Okrasa. Na stoisku Lions Club prowadzono zbiórkę na rzecz chorego mieszkańca Krotoszyna – nagrodą za wsparcie były wyroby regionalne z partnerskiego powiatu Marcali.

Czytaj więcej...

Dziesięć lat przyjaźni polsko-węgierskiej

Powiat Krotoszyński świętuje dziesięciolecie partnerstwa ze Związkiem Gmin Marcali na Węgrzech. Z tej okazji w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. zorganizowano wieczór polsko – węgierski, którego głównym punktem był występ Zespołu Ludowego BAGLAS.

Czytaj więcej...