Wirtualny spacer po urzędzie

Umowa na rozbudowę szpitala podpisana!

16 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie podpisano umowę pomiędzy Powiatem Krotoszyńskim a Konsorcjum Firm: Komputronik Biznes Sp. z o.o. (Lider) oraz Infracon Sp. z o.o. Sp.K. (Członek konsorcjum) na realizację rozbudowy głównej siedziby Szpitala Powiatowego im. M. Nenckiego w Krotoszynie.  Jest to zasadniczy etap projektu rewitalizacyjnego realizowanego przez powiat w ramach inicjatywy JESSICA 2.

Czytaj więcej...

III powiatowe targi edukacyjne – z myślą o wyborze dobrej szkoły!

Gimnazjaliści z terenu całego powiatu krotoszyńskiego mieli okazję zapoznania się z kompleksową ofertą szkół, w których już wkrótce zdobywać będą zawód lub przygotowywać się do studiów wyższych. Takiej właśnie prezentacji szkół ponadgimnazjalnych służą Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy, które 14 marca 2018r. odbyły się po raz trzeci.

Czytaj więcej...

Będzie śnieg, możliwe zawieje i zamiecie

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 8 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Zespół w Poznaniu dnia 15.03.2018 r.

Czytaj więcej...

Krotoszyńskie Dęby rozdane!

Już po raz dziewiąty najbardziej zasłużeni dla promocji wizerunku i rozwoju Ziemi Krotoszyńskiej odebrali  „Krotoszyńskie Dęby”. Gala wręczenia nagród Starosty Krotoszyńskiego odbyła się 7 marca 2018 roku, w  auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

Wykłady dla osób starszych

Zapraszamy na cykl otwartych wykładów z elementami warsztatów dla osób starszych, poświęconych najczęstszym problemom prawnym, z którymi każdy z nas boryka się każdego dnia. Wykłady zostaną przeprowadzone przez Fundację „Auditorium”. Pierwsze spotkanie - 20 marca.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu wiedzy o Obronie Cywilnej

1 marca 2018 roku  - w dniu  obchodów Światowego  Dnia Obrony Cywilnej, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowej Organizacji Obrony Cywilnej w 1990 roku - odbyło się podsumowanie konkursu z zakresu wiedzy o obronie cywilnej. Spotkanie zorganizowano w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie  z udziałem Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Starosty Krotoszyńskiego Stanisława Szczotki oraz zastępcy burmistrza Krotoszyna  Joanny Król –Trąbki reprezentującej Szefa Obrony Cywilnej Gminy Krotoszyn 

Czytaj więcej...

Uwaga - przed nami kolejna fala mrozu

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń Starosta Krotoszyński przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 7 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Zespół w Poznaniu dnia 02.03.2018 r.

Czytaj więcej...