Wirtualny spacer po urzędzie

Ostrzeżenie o silnym wietrze

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 20 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Oddział w Poznaniu dnia 21.09.2018 r.

Czytaj więcej...

Kuropatwy nowymi mieszkańcami powiatu!

Kuropatwa polna (Pedrix pedrix) niegdyś była stale widywana w naszym krajobrazie, dziś to niemal ginący gatunek. Jej liczebność drastycznie maleje. Żeby zahamować ten proces Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie przy współpracy z Kołami Łowieckimi aktywnie uczestniczy w programie „Chronimy Zwierzynę Drobną” na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Czytaj więcej...

Wręczono stypendia starosty

17 września stypendia Starosty Krotoszyńskiego odebrali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Krotoszyński. Uroczystość miała miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. Stypendiami nagrodzono łącznie 39 uczniów z 5 szkół prowadzonych przez powiat. W tym 34 uczniów otrzymało stypendia za wysokie wyniki w nauce, 1 uczeń za szczególne osiągnięcia naukowe, 2 uczennice za wybitne osiągnięcia sportowe i 1 uczeń za wysokie wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia naukowe.

Czytaj więcej...

Wygraj czujkę! Wypełnij ankietę! Żyj bezpiecznie!

Konkurs organizowany pod hasłem „Czujka w domu – tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu ” to wspólna inicjatywa  Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod rozbudowę szpitala

Na terenie największej inwestycji powiatu – rozbudowie siedziby głównej Szpitala Powiatowego im. N. Nenckiego w Krotoszynie – odbyła się 19 września 2018r. uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Rozbudowany obiekt przy ul. Mickiewicza 21pomieści docelowo wszystkie oddziały szpitalne.

Czytaj więcej...

Starosta Krotoszyński Informuje

Na tablicach ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krotoszynie przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 10, 63-700 Krotoszyn, z dniem 18 września 2018 r. wywieszony został wykaz dla nieruchomości gruntowej będącej własnością Skarbu Państwa, położonej w Długołęce, gm. Kobylin, oznaczonej ewidencyjnie działką numer 85/3, o powierzchni 0,1215 ha, przeznaczonej do zbycia w formie darowizny na rzecz Gminy Kobylin. Wykaz został sporządzony na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018r. poz. 121 ze zm.). 

Czytaj więcej...