Wirtualny spacer po urzędzie

Ziemowit Janaszek czarował w Bili

W ramach akcji „Bilard Sportem Wszystkich – cała Polska gra w bilard” w Krotoszyńskim Centrum Bilardowym odbył się pokaz tricków bilardowych w wykonaniu Ziemowita Janaszka – Mistrza Polski w trickach bilardowych. 

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie o burzach z gradem

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 28 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Zespół w Poznaniu dnia 22.06.2017 r.

Czytaj więcej...

V Powiatowe Zawody Sikawek Konnych

W dniu 18 czerwca 2017r. w Chwaliszewie odbyły się V Powiatowe Zawody Sikawek Konnych. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn w kategorii kobiet oraz 8 drużyn w kategorii mężczyzn. Celem zawodów była popularyzacja  wśród społeczeństwa  tradycji strażactwa ochotniczego poprzez pokazanie sprawności zabytkowych sikawek konnych oraz wyłonienie reprezentacji powiatu krotoszyńskiego na XIV Europejskie i XVII Krajowe Zawody Sikawek Konnych, które odbędą się w dniu 12 sierpnia 2017r. w Głuchowie gm. Czempiń (powiat kościański).

Czytaj więcej...

Krotoszyńska Ósemka ma już 50 lat

W piątek, 9 czerwca 2017 r., Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie świętowała jubileusz 50-lecia swojego istnienia. W uroczystości wziął udział Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka.

Czytaj więcej...