Wirtualny spacer po urzędzie

Konkurs wiedzy o samorządzie

W Zespole Gimnazjum i ZSZ w Kobylinie 28 maja 2015 roku odbyły się eliminacja powiatowe XXII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Wszelkie działania podjęte na rzecz przeprowadzenia tegorocznego konkursu miały  wyjątkowy przebieg z uwagi na ćwierćwiecze istnienia władz samorządowych.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz gminnych w osobach Pana Burmistrza Bernarda Jasińskiego z panią Sylwią Wachowiak oraz reprezentujący władze powiatowe Pan Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Przemysław Wójcik z Panem Waldemarem Wroneckim.
Materiał do eliminacji powiatowych konkursu  wymagał od uczestników znajomości ustaw, rozporządzeń i terminów dotyczących funkcjonowania samorządu, państwa i samorządu europejskiego.
W eliminacjach wzięli udział uczniowie dwóch szkół: Gimnazjum nr 2 W Krotoszynie i gimnazjaliści z Zespołu Gimnazjum i ZSZ w Kobylinie.
Po zaciętej walce wyłoniono dwóch finalistów, którzy będą reprezentować nasz powiat podczas eliminacji wojewódzkich. Zwycięzcami zostali: Jan Sikora z Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie – Jan Sikora, który zajął pierwsze miejsca oraz Damian Jabłoński reprezentujący Zespół Gimnazjum i ZSZ w Kobylinie, zdobywca drugiego miejsca. Poza laureatami udział wzięli: Weronika Duda, Lidia Hechmann, Hanna Maćkowiak i Stanisław Czwojdziński. Konkurs został przygotowany dzięki przychylności Pani Katarzyny Jackowskiej, która jest Dyrektorem Zespołu Gimnazjum i ZSZ w Kobylinie oraz zaangażowaniu władz powiatowych. Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiedzialnymi byli: Romana Zmyślona, Hanna Rejek, Iwona Dembska-Ferfecka, Katarzyna Kubicka i koordynator powiatowy – Karol Gozdek.


tekst i foto ZG i ZSZ Kobylin