Wirtualny spacer po urzędzie

600 lat Stolicy Powiatu

Z okazji 600-lecia Krotoszyna, w dniach 13-14 czerwca 2015r. odbyło się szereg  ważnych wydarzeń upamiętniających jubileusz  stolicy powiatu. Włodarze miasta zaprosili na obchody zarówno przedstawicieli samorządu powiatowego, jak i delegacje z naszych powiatów partnerskich. Kulminacyjnym punktem programu była uroczysta Sesja Rady Miejskiej w krotoszyńskim ratuszu.

Wśród zaproszonych na to wydarzenie gości znaleźli się m.in. parlamentarzyści, włodarze ościennych miast i gmin, honorowi obywatele i zasłużeni dla miasta, jak również delegacje partnerskich miast i powiatów.


Samorząd powiatowy reprezentowali – przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Leszek Kulka, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka oraz wicestarosta Paweł Radojewski. Na ręce przewodniczącej Rady Miejskiej w Krotoszynie Zofii Jamki oraz burmistrza Franciszka Marszałka złożyli oni serdeczne życzenia dalszego pomyślnego rozwoju miasta. Specjalnym podarunkiem dla jubilatów był wykonany w srebrze wizerunek herbów – powiatu i miasta z napisem „Krotoszyn stolicą Powiatu Krotoszyńskiego”.

Życzenia na ręce władz Krotoszyna popłynęły także z naszych partnerskich powiatów – od delegacji Powiatu Ziemskiego Germersheim ze starostą Fritzem Brechtelem  oraz delegacji Związku Gmin Marcali z przwodniczącym László Sütó.

Przedstawiciele powiatu oraz powiatów partnerskich uczestniczyli także w uroczystej Mszy św. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela odprawionej przez ks. Prałata Aleksandra Genderę w intencji patrona miasta bł. Biskupa Michała Kozala.

Fot. M.Krupa "Życie Krotoszyna"