Wirtualny spacer po urzędzie

"Bezpieczny Przedszkolak"

W dniu 17 czerwca 2015r. wizytami w przedszkolach w Smolicach i Zalesiu Wielkim zakończono akcję  „Bezpieczny Przedszkolak”, realizowaną w ramach programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego pn. „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.

W latach 2014/2015 akcją objęto 44 przedszkola i oddziały przedszkolne na terenie powiatu krotoszyńskiego,  na rzecz których przekazano 830 szt. kamizelek odblaskowych.  
W spotkaniach uczestniczyła przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie sierżant sztabowy Teresa  Walkowiak, która rozmawiała z dziećmi  na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa w czasie zabawy  oraz roli elementów odblaskowych. Celem przedsięwzięcia było również przyzwyczajanie dzieci od najmłodszych lat do używania elementów odblaskowych na rzecz bezpieczeństwa własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Należy nadmienić, że podobną akcję realizowana w roku 2010 wspólnie ze stowarzyszeniem „Wiara Lecha” w trakcie której przekazano na rzecz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  546 kamizelek odblaskowych.
Partnerami obecnie realizowanej akcji  „Bezpieczny Przedszkolak”  był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu oraz Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

Opracował: A. Wichłacz