Wirtualny spacer po urzędzie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

26 czerwca był dniem uroczystego zakończenia roku szkolnego i wręczenia świadectw promocyjnych. Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka i Naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Przemysław Wójcik obecni byli na ww. uroczystości w Zespole Szkół Pondgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp. gdzie żegnano również odchodzących na emeryturę pedagogów: wicedyrektora Andrzeja Joachimiaka, panią Danutę Barczak oraz panią Ewę Kobusińską.
Do pozostałych szkół i placówek oświatowych, od których organ prowadzący otrzymał zaproszenie, pan starosta oddelegował swoich przedstawicieli, którzy przekazali dyrekcji przygotowane listy gratulacyjne i wiązanki kwiatów.

W każdej szkole i placówce oprócz uroczystego wręczenia świadectw oraz nagród wyróżniającym się uczniom i absolwentom, odbyła się część artystyczna.
Pan starosta Stanisław Szczotka wraz  z członkami Zarządu Powiatu i przewodniczącym Rady Powiatu Krotoszyńskiego życzy wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pracownikom oświatowym, rodzicom i uczniom udanego, zasłużonego odpoczynku od obowiązków szkolnych i bezpiecznego powrotu z wymarzonych wakacji.

Tekst W. Wronecki,
Foto: szkoły prowadzone przez powiat.