Wirtualny spacer po urzędzie

Mega praktyka na promie

Jak już informowaliśmy w listopadzie 2014r. począwszy od tego roku szkolnego uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych będą odbywali praktyki uczniowskie na pokładach statków polskiego armatora UNITY LINE, pływających z Polski do Szwecji na trasie Świnoujście - Ystad i Świnoujście - Trelleborg.
W terminie 29.12.2014r.-11.01.2015r. uczennice  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych -  Anna Jędrkowiak i Patrycja Zachwiej odbywały praktyki na promie MF SKANIA.

Praktyka okazała się dla nich niezwykłą przygodą oraz bogatym źródłem nowych doświadczeń. Program praktyki był podzielony tematycznie i obejmował działy: recepcja, housekeeping, cafeteria dla kierowców, bary i kuchnię. W dziale housekeepingu uczennice odbywały szkolenie przy przygotowaniu kabin do przyjęcia pasażerów. Niezwykle ciekawym była praca w recepcji . Praktykantki mogły zapoznać się z systemem bookingu i sprzedaży kabin, programowania kluczy oraz obsługi kas. Ciekawa była praktyka w cafeterii , restauracji oraz sekcji dla kierowców, która polegała na serwowaniu dań z bufetu i obsłudze gości. Dziewczyny miały także okazję nauczyć się carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. 

Niezapomniana była praca podczas  nocy sylwestrowej, kiedy to miały okazję pracować pod okiem najlepszych barmanów w Polsce, którzy pokazywali im swoje mistrzowskie umiejętności. 
Praktyki zawodowe na promie były dla dziewczyn „mega ciekawe”, dały im wiele możliwości doskonalenia umiejętności zawodowych jak też  językowych pod okiem profesjonalistów i w nowocześnie wyposażonych obiektach. Umożliwiły zapoznanie się ze specyfiką i organizacją pracy na promach. Po zakończeniu praktyk zawodowych uczennice otrzymały certyfikaty w języku polskim i angielskim potwierdzające odbycie praktycznej nauki zawodu w firmie Unity Line.
To przedsięwzięcie jest efektem podpisanej w Szwecji umowy między polskimi przedstawicielami firmy Unity Line, a dyrektorem szkoły p. Romanem Olejnikiem.