Wirtualny spacer po urzędzie

Gala rozdania nagród w konkursie międzynarowowym, w Wiesbaden

W dniach 29 maja – 2 czerwca 2015 grupa uczniów z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. w składzie: Patrycja Waliszewska, Daria Kuzia, Daria Wojtkowiak, Monika Furmankiewicz, Roksana Polowczyk, Klaudia Udzik, Konrad Gałczyński, Anna Dominiak i Mateusz Płończak przebywała wraz z opiekunami: Joanną Marcisz i Grzegorzem Pierzchałą w Wiesbaden w Niemczech w ramach nagrody za zdobycie III miejsca w konkursie międzynarodowym. 

Tematem tegorocznego konkursu była  „Moja odpowiedzialność za przyszłość - nasze działanie ma swoje konsekwencje”.

Tematem tegorocznego konkursu była  „Moja odpowiedzialność za przyszłość - nasze działanie ma swoje konsekwencje”.
Na 5-ciodniowy pobyt zostały zaproszone grupy z Hesji (Niemcy), Emilii-Romanii (Włochy), Akwitanii (Francja) i z Wielkopolski. Młodzież z 4 regionów Europy uczestniczyła w wycieczkach wzdłuż malowniczego Renu, zwiedziła miasta Wiesbaden oraz Marksburg, wieczorami zaś integrowała się przy przygotowaniach do uroczystej gali rozdania nagród, która odbyła się w Heskiej Kancelarii Państwowej. Na rozdanie nagród zostało zaproszonych wielu gości z 4 krajów, swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Marzena Wodzińska, która osobiście złożyła gratulacje naszym uczniom. 

Podczas gali młodzież godnie zaprezentowała naszą szkołę, opowiadając w j. niemieckim o swojej pracy konkursowej. Godne uwagi okazały się stroje ludowe, które mieli na sobie niektórzy laureaci z naszej szkoły oraz fakt, że Mateusz Płończak z kl. III TCPG był jednym z 3 moderatorów podczas całej gali. Fragment uroczystości został wyemitowany na antenie lokalnej telewizji w Hesji. 

Oprócz wyjazdu młodzież w nagrodę dostała 600 Eur, a Szkoła 1000 Eur.

Tekst: J. Marcisz
Foto: G. Pierzchała