Wirtualny spacer po urzędzie

Zarząd wizytował budowę szpitala

26 stycznia 2021 r. członkowie Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego wraz ze skarbnikiem i sekretarzem powiatu oraz przedstawicielem wykonawcy, odbyli wizytację na budowie nowej części Szpitala Powiatowego w Krotoszynie przy ulicy Mickiewicza 21.

W obiekcie trwają obecnie prace instalacyjno-wykończeniowe. Pomalowano szereg pomieszczeń, a na podłogach i ścianach położono przystosowane do potrzeb placówek medycznych wykładziny. W wielu pomieszczeniach trwa tzw. biały montaż. Zamontowano już  dwie windy wewnątrz budynku oraz w ciągach komunikacyjnych drzwi aluminiowe przeszklone, a w salach chorych drzwi wewnętrzne.

Przypomnijmy, że w rozbudowanej nowej części szpitala znajdą komfortowe warunki m.in. pacjenci oddziałów przeniesionych z ulicy Bolewskiego, a więc ginekologiczno-położniczego, dziecięcego i neonatologicznego.

Odbiory techniczne związane z zakończeniem inwestycji planowane są na II kwartał tego roku.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu:

Wsparcie rewitalizacji fizycznej, gospodarczej i społecznej poprzez rozbudowę Szpitala Powiatowego w Krotoszynie służącą koncentracji rozproszonych usług medycznych w jednej lokalizacji

 W ramach inicjatywy JESSICA 2. Podmiotem Wdrażającym jest Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

 Wartość pożyczki JESSICA 2: 20 000 000,00 PLN

 

Tekst: M. Wiśniewska