Wirtualny spacer po urzędzie

Dezynfekcja w DPS w Baszkowie

W poniedziałek. 5 października 2020 r., strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zdezynfekowali w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie pomieszczenia, w których występowało prawdopodobieństwo przebywania osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Działania strażaków były realizowane na prośbę Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Pomieszczenia wskazane przez personel DPS zostały dokładnie zdezynfekowane preparatem o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej. Podjęte działania miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i mieszkańców DPS oraz zmniejszenie ryzyka przenoszenia się wirusa.

W trakcie prowadzonych działań strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie sprawili namiot pneumatyczny, dostarczony przez druhów OSP Krotoszyn. Namiot został wykorzystany jako miejsce wykonywania wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 pracownikom i mieszkańcom DPS. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Tekst: st. kpt. Tomasz Patryas
Zdjęcia: JRG Krotoszyn