Wirtualny spacer po urzędzie

Najzdolniejsi w powiecie!

Stypendia Starosty Krotoszyńskiego wręczone po raz piąty. Uroczystość odbyła się w dniu 16 września 2020 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Uczniowie odebrali z rąk władz powiatu dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

"Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony." Stefan Żeromski

W uroczystości udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego pan Juliusz Poczta, Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka, Wicestarosta Krotoszyński pan Paweł Radojewski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Przemysław Wójcik, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Anna Gronowicz, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie - Elżbieta Płóciennik, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie - Mirosława Cichowlas, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie - Izabela Kossakowska, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. - Karolina Tomczak-Zmyślona oraz uczniowie - stypendyści.

Starosta Krotoszyński – Stanisław Szczotka w trakcie swojego przemówienia pogratulował zebranym stypendystom tego wyróżnienia i życzył dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Korzystając z okazji podziękował także dyrektorom oraz nauczycielom za zaangażowanie, poświęcenie i pracę. Serdeczne gratulacje stypendystom złożyli także Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego i Wicestarosta Krotoszyński.

Stypendia przyznane zostały za osiągnięcia w ubiegłym roku szkolnym w trzech kategoriach.

Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymało 47 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, 8 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, 1 uczennica z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie oraz 5 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.

Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za szczególne osiągnięcia naukowe otrzymało 3 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymało 3 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

Jedna uczennica z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. otrzymała jednocześnie Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za wysokie wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia sportowe.

W celu zachowania reżimu sanitarnego na spotkanie zostali zaproszeni tylko dyrektorzy szkół i jeden z wyróżnionych uczniów, jako przedstawiciel tegorocznej grupy stypendystów z danej szkoły, a nie - jak było to do tej pory - wszyscy stypendyści wraz z rodzicami/opiekunami.

Swoje szkoły reprezentowali wyróżnieni stypendyści:

1.       Antoni Szcześniak – I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie

2.       Julia Piechowiak – ZSP nr 1 w Krotoszynie

3.       Magdalena Nowacka ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie

4.       Paulina Stempniak – ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.

W dalszej części spotkania była okazja na rozmowy, które toczyły się wokół oświaty i edukacji. Wiodącym tematem była obecna sytuacja epidemiczna i zalety oraz wady pracy zdalnej.

Tekst: Anna Gronowicz
Zdjęcia: Małgorzata Krupa