Wirtualny spacer po urzędzie

Rekrutacja na studia pielęgniarskie w Krotoszynie

Żeby zostać pielęgniarką - nie trzeba wyjeżdżać na studia poza nasz powiat! Od lutego br. w Krotoszynie działa filia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, która aktualnie prowadzi rekrutację na nowy rok akademicki 3-letnich studiów licencjackich w zawodzie pielęgniarki. Warto skorzystać z tej możliwości, zwłaszcza, że studia są bezpłatne.

W piątek, 21 sierpnia br., w siedzibie krotoszyńskiej filii uczelni odbyło się spotkanie promujące rekrutację na studia w naszym powiecie. W spotkaniu wzięli udział obaj starostowie - Stanisław Szczotka i Paweł Radojewski, naczelnik Wydziału Edukacji, kultury i Sportu Przemysław Wójcik wraz z zastępcą Waldemarem Wroneckim, a także Katarzyna Plagens-Rotman - dyrektor Filii Uczelni w Krotoszynie.

- Ta uczelnia powstała głównie dzięki staraniom pani Wandy Kruszczyńskiej. Ja to będę powtarzał - powiedział starosta Stanisław Szczotka. Podkreślił, że samorząd powiatowy dołożył wszelkich starań, by uczelnia mogła funkcjonować w naszym powiecie, ale pozyskanie przychylności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie to zasługa właśnie W. Kruszczyńskiej.

Nabór na pierwszy semestr był dobry, starosta podkreśla jednak, że trzeba podjąć działania, aby uczelnia była bardziej rozpropagowana. Jednym ze sposobów może być zamieszczenie stosownego baneru na obiekcie ZSP 1 od strony Kauflandu. Dobrą zachętą powinien być też system stypendialny dla studentów, który wstępnie przyjęli powiatowi radni.

- Szpital się rozbudowuje, ale mury są murami - a żeby to funkcjonowało potrzebna jest załoga i wierzę, że ta filia zapewni nam napływ przyszłego personelu do naszego szpitala – przyznał starosta.

Osoby uczestniczące w spotkaniu mieli okazję obejrzeć wyposażenie sal dydaktycznych.

- Studenci najpierw uczą się na fantomach tak, aby później idąc na zajęcia praktyczne na drugim roku, w warunkach już szpitalnych, nie popełniać błędów. Fantomy są to najdroższe elementy studiów pielęgniarskich. Na wyposażeniu mamy te niskiej wierności. Natomiast fantomy wysokiej wierności będą niebawem dostępne na uczelni w Gnieźnie, a krotoszyńscy studenci będą do tamtejszej pracowni symulacji również jeździć na zajęcia – zapewniała dr Katarzyna Plagens-Rotman, dyrektor fili. 

***

Okres pandemii pokazał jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią pielęgniarki. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, za pośrednictwem Filii swojej uczelni w Krotoszynie, daje możliwość zdobycia zawodu pielęgniarki, prowadząc kształcenie na bezpłatnych studiach stacjonarnych.

W ostatnim czasie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie może pochwalić się wieloma sukcesami. Mianowicie w tym roku, gnieźnieńska uczelnia otrzymała certyfikat „UCZELNI LIDERÓW”, potwierdzający nadanie znaku jakości, przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Dodatkowo PWSZ w Gnieźnie, otrzymała również wyróżnienie nadzwyczajne „Primus”, które jest przyznawane uczelniom z najwyższą liczbą punktów rankingowych w konkursie “Uczelnia Liderów” oraz złoty certyfikat za to, że po raz 6, PWSZ Gniezno przystąpiło do w/w konkursu. Z kolei w ogólnopolskim Rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych, które od lat prowadzi Wydawnictwo Perspektywy - PWSZ Gniezno uplasowało się na 6 miejscu, wśród wszystkich (34) publicznych uczelni zawodowych i jest 2 PWSZ-tką w Wielkopolsce!

Od lutego br. PWSZ Gniezno prowadzi również kształcenie w Filii swojej uczelni w Krotoszynie, na stacjonarnych studiach licencjackich, na kierunku PIELĘGNIARSTWO. Aktualnie do 15 września br. trwa II tura rekrutacji na w/w studia medyczne.

3-letnie studia licencjackie dają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zawodzie pielęgniarki, który aktualnie jest jedną z najbardziej poszukiwanych profesji na rynku pracy. Każdy student PWSZ Gniezno, może wziąć również udział w dodatkowych i certyfikowanych kursach, podnoszących jego kwalifikacje zawodowe, a ramach Programu Erasmus+ może skorzystać z praktyk zagranicznych.

Studenci Filii w Krotoszynie, mają takie same przywileje i możliwości rozwoju, jak studenci w PWSZ Gniezno. Filia oferuje również pomoc materialną w formie stypendiów. Absolwenci uzyskują kwalifikacje zawodowe zgodne z standardem kształcenia MNiSW (Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) i są przygotowani do samodzielnego wykonywania zawodu.

Informacji na temat Filii Uczelni w Krotoszynie oraz aktualnej rekrutacji na studia pielęgniarskie, udzielają:

dr Katarzyna Plagens-Rotman
Dyrektor Filii Uczelni w Krotoszynie
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr Marcelina Jasińska-Grala
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat Filia PWSZ Gniezno w Krotoszynie
ul. Mickiewicza 11
63-700 Krotoszyn
tel. +48 62 721 04 09
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także:

Tekst: Małgorzata Krupa, materiały informacyjne PWSZ Gniezno
Zdjęcia: Marika Mitula, Łukasz Cichy