Wirtualny spacer po urzędzie

Stypendia dla przyszłych studentów WSHiU

Dwoje uczniów z krotoszyńskich szkół ponadpodstawowych ma szansę studiować za darmo w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Magdalena Górska, założyciel uczelni, osobiście przekazała Staroście Krotoszyńskiemu symboliczne czeki stypendiów dla dwóch osób.

Jak informuje Magdalena Górska - Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu to nowoczesna uczelnia z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest jedyną w Polsce uczelnią niepubliczną założoną przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Jej misją jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr.

- Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej wynikającej z pandemii COVID-19 jesteśmy w okresie szybkiego i dynamicznego rozwoju. Wyższa Szkoła Handlu i Usług znakomicie poradziła sobie w nowej sytuacji, stawiając na innowacyjność, cyfryzację i edukację realtime online - podkreśla Górska.

Uczelnia kształci na takich kierunkach, jak: ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie, logistyka, a także: bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

W tym roku władze WSHiU przeznaczyły ponad milion złotych na studia dla zdolnej młodzieży, fundując 70 stypendiów po 15 tysięcy złotych.

- Chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Stypendia przekazujemy na ręce Starosty. Każdy powiat otrzymuje od nas dwa takie stypendia. Dzięki tym pieniądzom młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów. Liczymy, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość. Pomoc ta będzie naszym wkładem w rozwój naszego regionu - podkreśla założycielka.

Pierwsze stypendia trafią do osób rekomendowanych Staroście przez dyrektorów szkół. Będą to z pewnością uczniowie o wysokich średnich, uzdolnieni, być może brana będzie też pod uwagę ich sytuacja materialna.

- Gdy osoby te nacieszą się już faktem otrzymania stypendium, proponuję, by te symboliczne czeki zawisły w widocznych miejscach w ich szkołach, by uczniowie z następnego rocznika wiedzieli, o co mogą powalczyć. W przyszłym roku bowiem mamy zamiar ufundować kolejne stypendia - mówi Magdalena Górska.

Zdjęcia: Małgorzata Krupa