Wirtualny spacer po urzędzie

Nowy sprzęt już działa

Od kilkunastu dni w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie funkcjonuje nowy sprzęt, dzięki któremu możliwe jest organizowanie spotkań i konferencji w trybie zdalnym.

Jako pierwsi przetestowali go członkowie Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego. Następnie przeprowadzono wideokonferencję z burmistrzami i wójtem na temat sytuacji epidemicznej w powiecie krotoszyńskim.  Próbą generalną był dzień 29 kwietnia, kiedy to odbyły się aż cztery zdalne spotkania,  w tym z włodarzami  gmin powiatu oraz z radnymi Rady Powiatu Krotoszyńskiego, gdzie w jednym momencie połączonych było prawie 30 osób.

Sprzęt pozwala na jednoczesne połączenie nawet 50 osób. Każda z nich na swoim ekranie (komputera, laptopa) widzi innych rozmówców, wyświetlają jej się także aktualne tematy rozmów. W przypadku sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego – może to być porządek obrad czy tytuły omawianych uchwał.

Zakup pozwolił na zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z obecną sytuacją epidemiczną i obowiązującymi obostrzeniami. Dzięki temu zarówno radni, jak kierownictwo starostwa, mogą pracować i podejmować niezbędne decyzje, nie narażając się na ewentualne zakażenie koronawirusem.

Tekst: Małgorzata Krupa
Zdjęcia: Krzysztof Banaszak