Wizyta na budowie szpitala

Członkowie Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego oraz dziennikarze zwiedzili nowo budowane skrzydło Szpitala Powiatowego w Krotoszynie. W kaskach i kamizelkach przemierzyli wszystkie piętra i planowane oddziały.

Posiedzenie Zarządu Powiatu, zaplanowane na wtorek, 4 lutego 2020, odbyło się na terenie budowy przy ul. Mickiewicza. W spotkaniu udział wzięli członkowie Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego ze starostami na czele, dyrektorzy SP ZOZ w Krotoszynie oraz dziennikarze lokalnych mediów. Po krótkim szkoleniu z zakresu BHP rozpoczęto zwiedzanie. Goście przeszli wszystkie kondygnacje budynku, łącznie z dachem. O rozmieszczeniu poszczególnych oddziałów, gabinetów, ciągów komunikacyjnych itp. mówili: Adam Buko (kierownik budowy) oraz Krzysztof Kurowski (dyrektor SP ZOZ).

Warto przypomnieć, że w nowej części szpitala przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie będą mieściły się oddziały: noworodkowy, dziecięcy, ginekologiczno-położniczy i onkologiczny. Inwestycja powinna zostać zakończona w czerwcu br. Kolejne tygodnie przeznaczone zostaną na przeniesienie oddziałów z ul. Bolewskiego.

Zdjęcia: Małgorzata Krupa