Wirtualny spacer po urzędzie

Przyszpitalne lądowisko dla LPR ponownie czynne

Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mogą ponownie korzystać z lądowiska przy szpitalu. Czasowe wstrzymanie funkcjonowanie lądowiska, spowodowane było pracami budowlanymi, związanymi z rozbudową szpitala. Obecnie, na przyszpitalnym lądowisku przywrócono możliwość wykonywania operacji lotniczych przez śmigłowce LPR, w porze dziennej. 

Oznakowanie lądowiska zostało uaktualnione i dostosowane do obowiązujących wymagań, według Instrukcji Operacyjnej Lądowiska Krotoszyn-Szpital, pozytywnie zaopiniowanej przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dotyczy to oznakowania płyty lądowiska i oznakowania przeszkodowego na fragmencie windy transportującej chorego na płytę lądowiska. Oznakowania te przyczyniają się do poprawienia bezpieczeństwa lądowań i startów śmigłowców LPR z płyty lądowiska. 

Warto również dodać, że firma Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k, na własny koszt - w ramach pomocy szpitalowi – zgodnie z zaleceniami wspomnianej Instrukcji Operacyjnej Lądowiska… pomalowała fragment jednej ze ścian budynku swojego marketu, znajdującego się obok lądowiska. Powstały na nim biało-czerwone pola, będące wymaganym oznakowaniem przeszkodowym.

Dyrekcja szpitala w imieniu Personelu Medycznego i Pacjentów dziękuje firmie Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k za podjęcie tych działań. 

Tekst i zdjęcia: Sławomir Pałasz SPZOZ