Wirtualny spacer po urzędzie

Konferencja "Młody Kierowca"

13 listopada 2019 r.  w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim oraz w Kinie "Przedwiośnie" w Krotoszynie odbyła się konferencja pt. „ Młody Kierowca”. Konferencja po raz kolejny została skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego.

W spotkaniach w Koźminie Wlkp. oraz Krotoszynie wzięło udział około 600 uczniów.

Tematyka konferencji wpisuje się w realizowany na terenie powiatu krotoszyńskiego program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Krotoszyński” i ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.

W czasie konferencji poruszono następujące zagadnienia:

- "Stan zagrożenia w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego" przedstawił sierż. sztab. Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie,

-  prelekcję zatytułowaną "Wpływ substancji psychoaktywnych  na sprawność kierowców" wygłosiła mgr Monika Krajka,

-  prelekcję pt. "Stan techniczny pojazdów a bezpieczeństwo" przedstawił dr Grzegorz Feliczak – rzeczoznawca  samochodowy,

-  prelekcję pt. "Udzielanie pierwszej pomocy w wypadkach drogowych” przedstawił asp. sztab. Grzegorz Goliński – Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie.                                                            

Spotkanie zakończyła prezentacja filmu pt. „Ku przestrodze - masz jedno życie”.

Organizatorzy konferencji dziękują dyrekcji ZSP w Koźminie Wlkp. oraz Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji konferencji.

Organizatorami konferencji byli:  Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Policji  w Krotoszynie.

Opracował: Andrzej Wichłacz
Zdjęcia: asp. Piotr Szczepaniak, sierż. sztab. Bartosz Karwik