Uczczono rocznicę odzyskania niepodległości

W minioną niedzielę, 10 listopada 2019 r., odbyły się powiatowo-gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się na krotoszyńskim Rynku, zakończono je okolicznościowym koncertem.

W obchodach udział wzięły władze powiatowe i delegacje ze wszystkich miast i gmin powiatu, a także poczty sztandarowe i przedstawiciele powiatowych i gminnych instytucji, jednostek i służb. Nie zabrakło też mieszkańców.

Uczestnicy święta zebrali się przed krotoszyńskim ratuszem, wciągnięto flagę na maszt, a okolicznościowe słowo wygłosili: Piotr Mikołajczyk, dyrektor Muzeum Regionalnego w Krotoszynie oraz historyk Edward Jokiel. Następnie z towarzyszeniem harcerzy i Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej przemaszerowano pod Pomnik Wolności, gdzie złożono kwiaty.

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona została w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła. Tam po mszy odbył się okolicznościowy koncert pieśni nie tylko patriotycznych, w wykonaniu Krotoszyńskiego Chóru "Cantate Domino" działającego Przy tej parafii oraz Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej.

Tekst: Małgorzata Krupa
Zdjęcia: Małgorzata Krupa, Łukasz Cichy, Sebastian Kalak