Wirtualny spacer po urzędzie

Powiatowy Konkurs z okazji Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1

Pod Patronatem Starosty Krotoszyńskiego w czwartek, 24.10.2019 r .w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 odbył się powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej LOK. W eliminacjach wzięły udział reprezentacje szkół średnich oraz podstawowych z powiatu krotoszyńskiego.

Jury miało niełatwe zadanie podczas oceniania występujących recytatorów i śpiewaków ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny tegorocznej edycji. Ostatecznie w każdej z kategorii wyłoniono trzech finalistów.

W śpiewie byli to:  Jakub Marcisz (I m., Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.), Nadia Bachórz (II m., Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie), Katarzyna Kaczmarek (III m., Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie).

W kategorii recytacja zwyciężyli: Paweł Jagła (I m., Liceum Ogólnokształcące Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. w  Koźmin Wlkp.), Klaudia Horak (II m., I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w  Krotoszynie), Gabriela Ulka ( III m., I Liceum Ogólnokształcące im.  H. Kołłątaja w  Krotoszynie). Wyróżniono również reprezentantkę szkół podstawowych, Agatę Stanisławską z Koźmina Wlkp. 

Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, wręczał Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego p. Andrzej Wichłacz.

Jakub Marcisz oraz Nadia Bachórz będą reprezentować nasz powiat w kuratoryjnym konkursie w Poznaniu, który odbędzie się 05.12.2019 r. Trzymamy za nich kciuki.

Tekst i zdjęcia: ZSP 1 Krotoszyn

{gallery{00-2019/11-Listopad/01-Recytacja{/gallery}