Wirtualny spacer po urzędzie

Gimnazjaliści z Bendorfu w Ceramie

Dobiegła końca ośmiodniowa wizyta młodzieży niemieckiej wraz z opiekunami z Wilhelm Remy Gymnasium z Bendorfu w ramach współpracy międzynarodowej, jaką Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie prowadzi od ponad 7 lat.

Piękna polska jesień wpisała się wyśmienicie w program kulturalno-krajoznawczy, który rozpoczęto uroczystymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej, 14.10.2019 r. Kolejne dni były okazją do poznania bliżej naszego miasta oraz tradycji i zwyczajów, pielęgnowanych w polskich rodzinach.

Uczniowie Ceramy gościli swoich niemieckich przyjaciół w domach, potwierdzając powszechnie panującą opinie o polskiej gościnności oraz zaprzyjaźniając się ze swymi rówieśnikami.

Podczas tegorocznej wymiany uczestnicy udali na trzydniową wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia. Oczarowani urokiem dawnej stolicy Polski oraz wstrząśnięci historia obozu zagłady, uczniowie wrócili do Krotoszyna, aby dokonać podsumowania i stwierdzić, że nic nie przybliża  kultury drugiego kraju oraz języka obcego tak dobrze jak bezpośredni kontakt z ludźmi. Dlatego pełni radości i szczęśliwi czekają już na rewizytę u niemieckich przyjaciół.

Tekst i zdjęcia: ZSP 1 Krotoszyn