Wirtualny spacer po urzędzie

Rośnie kolejny samorządowy las!

Po raz kolejny samorządowcy z całego powiatu krotoszyńskiego wybrali się do lasu, by zasadzić samorządowe drzewka. Tym razem były to piękne okazy dębu szypułkowego, które 11 października 2019r. utworzyły „Samorządowy las” w Leśnictwie Lila na terenie gminy Zduny.

Zanim ponad tysiąc sadzonek dębu trafiło do ziemi, leśniczy Marcin Woźniak poinstruował uczestników akcji jak należy sadzić drzewa, by na dziesiątki - a może setki lat, utworzyły dąbrowę. Akcję z kolei oficjalnie rozpoczął podleśniczy Krystian Chmielarz specjalnie odegranym na rogu myśliwskim sygnałem.

Stało się już tradycją, że każdej jesieni radni, włodarze gmin i powiatu oraz pracownicy instytucji samorządowych (w tym szkół) uczestniczą w akcji zalesiania na terenie Nadleśnictwa Krotoszyn. W tym roku na apel Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Wśród nich reprezentanci powiatu – m.in. Przewodniczący Rady Juliusz Poczta wraz z wiceprzewodnicząca Ireną Rękosiewicz, a także radni Jacek Zawodny i Ryszard Chojnicki oraz wicestarosta Paweł Radojewski. Do akcji w tym roku, oprócz samorządowców włączyli się również członkowie Lions Clubu Krotoszyn.

Organizatorzy dziękują wszystkim przedstawicielom gmin, szkół oraz innych instytucji, które zaangażowały się w akcję sadzenia.

Tekst i zdjęcia: M. Wiśniewska