Wirtualny spacer po urzędzie

Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

W dniu 3 października 2019 r. wczesnym rankiem przy firmie Mahle  zainaugurowano akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”. Udział w akcji wzięli: Wicestarosta Paweł Radojewski oraz zastępca  Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Włodzimierz Szał. Przedsięwzięcie to jest realizowane od kilku lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.

Okres jesienno-zimowy, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór, stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W związku z tym ze środków będących w dyspozycji Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zakupiono kamizelki odblaskowych, które będą wręczane przez Policję rowerzystom w czasie prowadzonych kontroli. W roku bieżącym w ten sposób mieszkańcy powiatu otrzymają 300 kamizelek odblaskowych.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone   kamizelki, nie zostaną na przysłowiowym wieszaku i apelują  aby  stały się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty oraz osób poruszających się pieszo. Obowiązek posiadania elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym od zmroku do świtu nakładają obowiązujące  przepisy.

Opracował: A. Wichłacz
Fot: sierż. sztab. Bartosz Karwik