Wirtualny spacer po urzędzie

Z wizytą u pierwszoklasistów

W połowie września rozpoczęto tegoroczną edycję programu "Bezpieczna droga do szkoły". Pierwsze spotkania odbyły się w Sulmierzycach i w Koźminie Wlkp.

18 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Sulmierzycach  z udziałem Dariusza Dębickiego Burmistrza Sulmierzyc  zainaugurowano akcję „Bezpieczna droga do szkoły” realizowaną od wielu lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”. Starostę Krotoszyńskiego Stanisława Szczotkę  reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wichłacz.

Sierż. sztab. Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie omówił  zasady  bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania się w sytuacji różnych zagrożeń. Ponadto w sposób praktyczny przećwiczono zasady przechodzenia przez jezdnię.

W dniu 25 września podobne spotkanie z udziałem Macieja Bratborskiego Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego. Celem spotkań jest wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe oraz edukacja  w zakresie komunikacyjnego wychowania.

Współorganizatorami akcji są: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie, Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Urząd Miejski w Zdunach, Urząd Miejski w Sulmierzycach.

Podobne spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się  w pozostałych szkołach podstawowych  gmin uczestniczących w programie.

Opracował: Andrzej Wichłacz