Wirtualny spacer po urzędzie

„sprzątaMY”

Starostwo Powiatowe w Krotoszynie wspólnie z Nadleśnictwem Krotoszyn uczestniczyło w promocyjnej akcji społecznej pod nazwą „sprzątaMY”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i jest skierowane do wszystkich obywateli naszego kraju. Ma ono na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. W ramach inicjatywy zaplanowano ogólnopolską akcje sprzątania lasu na terenach dobrze skomunikowanych z siecią dróg publicznych, parkingi leśne i inne elementy architektury turystycznej.

Dnia 20 września br. posprzątaliśmy połacie lasu wzdłuż drogi wojewódzkiej w kierunku  Sulmierzyc. Podczas dwugodzinnego zbierania odpadów zebraliśmy kilkanaście worków śmieci.

Zanim „wyruszyliśmy w las” objaśnień i instruktażu całej akcji dokonała pani leśnik Renata Wencławiak, w asyście leśników Piotra Roszaka i Macieja Janickiego oraz ks. Piotra Woźniaka.

Na czele pracowników starostwa stanął pan wicestarosta Paweł Radojewski, potwierdzając jednocześnie ważność akcji. Pozostali przedstawiciele starostwa biorący ochoczo udział w przedsięwzięciu to: Przemysław Wójcik, Mikołaj Lachman, Paulina Goździela, Marzena Nowakowska, Natalia Kubiak, Mariusz Woźny, Alicja Rynkiewicz i Danuta Kułaga.

Tekst: Danuta Kułaga
Zdjęcia: Paweł Radojewski, Przemysław Wójcik, Danuta Kułaga