Wirtualny spacer po urzędzie

Policja świętuje stulecie

18 lipca 2019r.  krotoszyńscy funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie w szczególny sposób uczcili tegoroczne Święto Policji.  Mija bowiem 100 lat od powołania tej służby przez Sejm II Rzeczpospolitej.

 W podniosłej uroczystości, która rozpoczęła  się Mszą św. w kościele pw. św. A. Boboli, a następnie odbyła się w auli I LO w Krotoszynie, udział wzięli m.in. senator RP Łukasz Mikołajczyk, radna do sejmiku Joanna Król-Trąbka, były starosta krotoszyński Stanisław Ratajski oraz były radny sejmiku i burmistrz Krotoszyna Julian Jokś. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych samorządów, w tym radnych powiatu oraz licznych służb i instytucji współpracujących z krotoszyńską komendą. Delegację powiatu stanowili – starosta Stanisław Szczotka, przewodniczący Rady Powiatu Juliusz Poczta oraz wicestarosta Paweł  Radojewski.  Uroczystości przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Tego dnia policja świętuje swój dzień, a funkcjonariusze otrzymują awanse i mianowania oraz podziękowania za ciężką służbę. W tym roku, z racji wyjątkowej rocznicy 100-lecia wyróżnień, awansów i podziękowań było wyjątkowo dużo.

Za te wszystkie życzenia podczas uroczystości podziękował Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie insp. Mariusz Jaśniak, który złożył wyróżnionym policjantkom i policjantom oraz pracownikom cywilnym życzenia zdrowia oraz pomyślności zarówno w życiu prywatnym, jak i podczas pełnienia służby.

Życzenia awansowanym funkcjonariuszom i wszystkim krotoszyńskim policjantom złożyli także zaproszeni goście.

Tekst i zdjęcia: Marzena Wiśniewska