Wirtualny spacer po urzędzie

Krotoszyńscy licealiści w III Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Jakub Jankowski i Bartosz Litwin - uczniowie drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie - reprezentowali Powiat Krotoszyński podczas III sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Udział był nagrodą za zwycięstwo w powiatowym konkursie na temat „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie Twojego Powiatu”.

Sesja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego odbyła się 10 maja 2019 r. w Poznaniu. Jej hasło brzmiało: "15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży".

- Była to już nasza druga sesja. Po wysłuchaniu kilku przemówień przystąpiliśmy do wyboru swoich komisji, Kuba wybrał Komisję Zdrowia i Polityki społecznej, a ja Rolnictwa i Środowiska - mówi Bartosz Litwin. - Następnie, już osobno udaliśmy się do sal, w których nasze komisje miały pracować, zapoznaliśmy się z naszymi nowymi koleżankami i kolegami, po czym wróciliśmy na salę sesyjną i przystąpiliśmy do wyboru przewodniczącego tej sesji. Po przedstawieniu się kandydatów i głosowaniu zostałem wiceprzewodniczącym obrad. Wysłuchaliśmy kolejnych przemówień m.in. pani poseł Krystyny Łybackiej, po czym przeszliśmy do prac w komisjach. Udało nam się wypracować postulaty, które znalazły się w ustawie. Za jej przyjęciem była znaczna większość, nikt nie był przeciw. Możliwość uczestniczenia w tych obradach była dla nas szansą lepszego poznania pracy samorządu od wewnątrz, a także zmotywowała nas do dalszej działalności społecznej.

Opiekunem krotoszyńskich licealistów była Julita Ludwiczak, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w I LO w Krotoszynie.

Zdj. Julita Ludwiczak