Wirtualny spacer po urzędzie

Piękny jubileusz szkoły przy Ostrowskiej

Na mapie Krotoszyna szkoła pojawiła się w 1949 roku. Uczą się w niej dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami. Od 70 lat trwa tu proces edukacji, wychowania, opieki i terapii.

Trafiają do nas dzieci, które odnajdują w tym miejscu szanse na rozwój na miarę swoich możliwości, a pracują tu ludzie którzy, którzy maja serca gotowe i  zdolne rozciągnąć się w obliczu codziennych wyzwań.Ta niewielka, ale rozpoznawalna w mieście szkoła jest miejscem z niezwykłym klimatem, który tworzy się w wyniku wzajemnych interakcji. Tu uczymy się „ życia” od siebie nawzajem.

Z radością informujemy, że 70 rocznicę istnienia świętować będziemy 30 i 31 maja 2019 roku, pod hasłem „Szkolne radości sukcesy i przyjemności". W czwartek o godz. 10.00 spotykamy się kinie na uroczystej akademii podczas, której zaprezentujemy zaproszonym uczestnikom  wycinek z życia naszej  szkoły.

Znamienitym gościem tej uroczystości będzie Pani profesor dr hab. Danuta Kopeć, która podzieli się z nami refleksjami odnośnie pedagogiki specjalnej. W drugim dniu świętowania od godziny 15.00 do 20.00 impreza przeniesie się na nasze boisko szkolne, gdzie spotkamy się z rodzicami, dziećmi i absolwentami na wspólnym biesiadowaniu .

 

Tekst: ZSS