Wirtualny spacer po urzędzie

Partnerska szkoła gościła przedstawicieli powiatu i gminy Koźmin

Delegacja ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach w dniach 10 – 12.05.2019 r. udała się z wizytą do partnerskiej placówki Lebenshilfe Bad Gandersheim – Seesen   w Niemczech, w Dolnej Saksonii.

Zaproszenie otrzymali również starosta krotoszyński Stanisław Szczotka oraz burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bratborski. Okazją do spotkania było uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy przedszkolu w Bad Gandersheim, które wchodzi w skład zespołu placówek. Istotnym punktem wizyty było także spotkanie z przedstawicielami ratusza na zaproszenie pani burmistrz Bad Gandersheim.

Pani Burmistrz wyszła z propozycją współpracy między gminą Bad Gandersheim a powiatem i gminą Koźmin Wielkopolski. Nasi włodarze wyrazili aprobatę i zaprosili panią burmistrz do odwiedzenia naszego powiatu. Na zakończenie spotkania w ratuszu starosta i burmistrz dokonali wpisu do złotej księgi gminy Bad Gandersheim.

Dalsza wizyta naszej delegacji obfitowała w wiele spotkań dotyczących wymiany doświadczeń w zakresie edukacji i wychowania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poruszane były także zagadnienia związane z organizacją i finansowaniem  oświaty w obu placówkach. Uzgodniono także założenia realizacji kolejnego wspólnego projektu. Tym razem grupa uczniów niemieckich będzie gościła w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach. Kulminacyjnym punktem było uroczyste otwarcie sali gimnastycznej, piękny występ przedszkolaków oraz zwiedzanie placówek wchodzących w skład Lebenshilfe.

Było to kolejne owocne spotkanie w ramach współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach z Lebenshilfe Bad Gandersheim - Seesen, która funkcjonuje już od ośmiu lat.

 Tekst i zdjęcia: A. Klinkosz