Wirtualny spacer po urzędzie

Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w etapie powiatowym XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Konkurs odbył 7 marca 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym  im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

Uczestnicy mieli do rozwiązania test pisemny i śmiało można powiedzieć, że o prawach konsumentów wiedzą wszystko. W ramach przygotowań do olimpiady należało bowiem zapoznać się z treścią 16 ustaw! Najlepiej z tym wielkim wyzwaniem poradziła sobie Michalina Ćwik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.F. Libelta w Krotoszynie, która zajęła I miejsce. Druga lokata przypadła Adrianie Sławucie z tej samej szkoły, a trzecia – Annie Czachorek z I LO im. H. Kołłątaja.

Na tym nie kończy się przygoda laureatek z wiedzą konsumencką. W kwietniu będą reprezentowały powiat krotoszyński na finałach wojewódzkich w Poznaniu.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta – Mikołaj Lechman, który przewodniczył jury oceniającemu prace uczestników. W jurorskim składzie znaleźli się także - zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Waldemar Wronecki oraz inspektor Anna Gronowicz z tego samego wydziału. Laureatkom gratulujemy i życzymy powodzenia w wojewódzkim finale!

 Tekst: M. Wiśniewska, zdjęcia: W.Wronecki