Kwalifikacja wojskowa 2019 - rozpoczęta !

W poniedziałek, 4 marca 2019 r. na terenie powiatu krotoszyńskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. W inauguracji uczestniczyła Monika Marcinkowska (0rzedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień  w Kaliszu oraz Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka.

Pierwszego dnia Powiatową Komisję Lekarską odwiedziły również przedstawicielki 125 Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna, które omówiły zasady funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zachęcały młodych mężczyzn do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

Przed Powiatową Komisję Lekarską  zobowiązani są stawić się mężczyźni urodzeni w roku 2000 oraz mężczyźni urodzeni w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Przed komisję wzywane są również kobiety urodzone w latach 1995-2000 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej (pielęgniarki, absolwentki uczelni medycznych, weterynaryjnych, kierunków psychologicznych).

Powiatowa Komisja Lekarska funkcjonuje w obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krotoszynie (ul. Mickiewicza 11, tel. 508 049 123) w składzie:
1)      dr n.med. Stanisław Łazarski - przewodniczący,
2)      Helena  Jankowska –średni personel medyczny,
3)      Andrzej Wichłacz – sekretarz.

Kwalifikacja wojskowa trwa do 26 marca  2019 roku.

Szczegółowe informacje  na temat kwalifikacji wojskowej można uzyskać pod numerem telefonu  508 049 123.

Tekst: Andrzej Wichłacz
Zdjęcia: Małgorzata Krupa