Wirtualny spacer po urzędzie

Srebrny Kołłątaj i brązowa Dwójka

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w corocznym Rankingu. Miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie zdobyło tytuł "Srebrnej Szkoły 2019", a Technikum nr 2 w ZSP nr 2 im. K.F. Libelta w Krotoszynie "Brązowej Szkoły 2019". Krotoszyński Kołłątaj uplasował się na 418 miejscu w kraju na ponad 2300 liceów i 32 miejscu w Wielkopolsce na ponad 400 szkół tego typu.

Natomiast Dwójka zajęła 326 miejsce w kraju i 26 w Wielkopolsce na prawie 2080 techników jakie funkcjonują w Polsce. Technikum nr 2 zajęło także bardzo wysokie miejsce w rankingu maturalnym techników w Polsce zajmując 276 miejsce! W rankingu zostały sklasyfikowane jeszcze dwie inne nasze szkoły zajmując wysokie miejsca - Technikum w Koźminie Wielkopolskim i Technikum nr 1 - ZSP nr 1 w Krotoszynie zajmując odpowiednio 47 i 48 miejsca w Wielkopolsce.

Serdeczne gratulacje! Wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.

Tekst i zdjęcia:EKS