Wirtualny spacer po urzędzie

Konarzewskie jasełka

19 grudnia 2018 r. w sali wiejskiej w Konarzewie uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wystawili JASEŁKA dla społeczności lokalnej. Na przedstawienie zostali zaproszeni przedstawiciele władz, przyjaciele naszego Ośrodka, a wśród nich: starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Zdun Tomasz Chudy, przewodniczący Rady Powiatu Juliusz Poczta, sołtys Konarzewa Mirosława Sajur, przewodnicząca KGW w Konarzewie Sławomira Ryba, dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zdunach siostra Anna Wojciechowska, przedstawiciel TP PKN Orlen Tomasz Ogórek, mieszkańcy Konarzewa oraz rodzice i opiekunowie uczniów.

Wszystkich zebranych przywitały kolędy śpiewane przez przedszkolaków z Konarzewa oraz naszych uczniów. Tegoroczne przedstawienie miało na celu zwrócenie uwagi na to, jak bardzo próbuje się nam „zeświecczyć” święta Bożego Narodzenia. Wszędzie promocje, choinki, prezenty, tak byśmy zapomnieli o tym, co jest w nich ważne.

Podczas jasełek uczniowie starali się ukazać, że w święta najważniejsze jest, aby pokój zagościł w każdym progu, aby ludzie znowu myśleli o Bogu, aby Pan Jezus zrodził się w naszych sercach, abyśmy Go kochali i nigdy o Nim nie zapominali. U stóp Pana Jezusa nie zabrakło przedstawicieli różnych państw Europy, którzy, składając dary, prosili o błogosławieństwo i pokój. W sposób szczególny pokłon Dzieciątku złożyła Polska dziękując za 100 lat niepodległości.

Uczniowie do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek porwali całą salę, a podczas występu wykorzystali gesty Programu Rozwoju Komunikacji Makaton.

Tekst i zdjęcia: SOSW Konarzew