Wirtualny spacer po urzędzie

Badanie na ekranie

W jednym z gabinetów lekarskich poradni położniczo-ginekologicznej przy ul. Bolewskiego w Krotoszynie zamontowano ponad 40-calowy monitor, na którym pacjentki mogą obserwować obraz z badania USG.

Gabinet ten wyposażony jest w aparat USG 4D. Umożliwia to dokładną diagnostykę zarówno schorzeń ginekologicznych, jak i w przypadku ciąży - monitorowanie dziecka w łonie matki. Sprzęt pozwala m.in. na obejrzenie zarysów części ciała dziecka. Dodatkowo kobiety ciężarne mogą zobaczyć i usłyszeć pracę serca swoich nienarodzonych jeszcze pociech. Monitor został zamontowany w taki sposób, by panie leżące na kozetce podczas badania, widziały cały jego przebieg. Aparat umożliwia zrobienie wydruku zdjęć obserwowanego obrazu wraz z danymi dotyczącymi parametrów płodu.

Nowe USG oraz wyposażenie dwóch gabinetów w nowoczesne fotele ginekologiczne zostało zakupione w tym roku dzięki dofinansowaniu z programu unijnego: Poprawa infrastruktury ochrony zdrowia poprzez doposażenie SPZOZ w Krotoszynie w nowoczesny sprzęt medyczny.W lipcu, przed zakupem nowego sprzętu, w dwóch gabinetach przeprowadzono kapitalny remont. Przy każdym z nich powstała wówczas kabina higieniczna dla pacjentek czyli łazienka wyposażona w umywalkę, bidet i toaletę, gdzie pacjentki przygotowują się do badania. Każda z pań otrzymuje jednorazową odzież - sukienkę oraz klapki.

 Tekst i zdjęcia: S. Pałasz SPZOZ Krotoszyn