Wirtualny spacer po urzędzie

Kształcimy przyszłych prawników

Patrycja Krzyżyńska z ZSP nr 2 w Krotoszynie doskonale spisała się podczas etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Prawie. Do podium zabrakło jej tylko jedno miejsce.

21 listopada 2018 r. w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu odbył się VI etap wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Prawie, w którym wzięły udział trzy uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie: Michalina Ćwik, Patrycja Krzyżyńska, Adrianna Sławuta, kształcące się w zawodzie technik ekonomista. Uczennice do konkursu były przygotowywane pod kierunkiem pań: Ewy Kowalskiej i Moniki Figielek.

Konkurs  sprawdzał nie tylko ogólną wiedzę o prawie, ale także  zastosowanie przepisów prawnych w życiu codziennym. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania kazusu prawnego, zaprezentować wiedzę na sali sądowej przed komisją sędziowską oraz odpowiedzieć na pytania zadawane przez panie mecenas, specjalizujące się w różnych dziedzinach prawa.

Rywalizowali ze sobą uczniowie z dziesięciu szkół województwa wielkopolskiego, m.in. Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Grodziska Wielkopolskiego, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Krotoszyna, reprezentowanego wyłącznie przez ZSP2.

Spośród trzydziestu pięciu uczestników konkursu Partycja Krzyżyńska zajęła 4. miejsce i otrzymała wyróżnienie, a Michalina Ćwik i Adrianna Sławuta uplasowały się w pierwszej dziesiątce.

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom i dziękujemy za zaangażowanie i wysoki poziom wiedzy prawniczej.  Sukces naszych uczennic potwierdził wysoki poziom kształcenia w naszej szkole w zakresie edukacji prawnej.     

Tekst i zdjęcia: ZSP 2 Krotoszyn