Wirtualny spacer po urzędzie

Dwie Plus Jeden na „Wybryku”

Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie wzięli udział w największej młodzieżowej imprezie muzycznej na Dolnym Śląsku. Uczestniczyli w XXIX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Licealisty „Wybryk”.

Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Na eliminacje przyjechali licealiści i studenci z całej Polski. W części zamkniętej konkursu młodzi wykonawcy musieli przesłać w ustalonym terminie nagrania dwóch utworów. Komisja konkursowa oceniała nadesłany materiał muzyczny.

Krotoszyńską szkołę reprezentował zespół Dwie Plus Jeden w składzie: Julia Konieczna - wokal, gitara, Małgorzata Nawrocka - wokal i Daniel Slade - gitara. Uczniowie przesłali na konkurs  dwa utwory: „Ale jestem” Anny Marii Jopek oraz „Biegnij przed siebie” Anny Wyszkoni. Komisja oceniła wartość artystyczną wykonanych utworów i zespół przeszedł do drugiego etapu eliminacji - do części koncertowej.

Koncert odbył 16 listopada br. w sali wypełnionej wrocławską publicznością. Występom towarzyszyły duże emocje. Na scenie stanęło dwudziestu sześciu wykonawców. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystyczny. Można było usłyszeć własne kompozycje młodzieży, spokojne, poetyckie ballady, ale też mocne, energetyczne, rockowe brzmienia. Wykonanie utworów oceniało jury, w którym zasiadały między innymi: Maria Zawartko - absolwentka Szkoły Muzycznej we Wrocławiu współpracująca z filharmoniami i stowarzyszeniami muzycznymi oraz Halina Bednarek - szefowa festiwalu Młode Talenty.

Nasz zespół wystąpił z piosenką „Biegnij przed siebie”. Wykonanie utworu zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i jurorów. Naszym wykonawcom nie udało się jednak dostać do finału.

Gwiazdą tegorocznego przeglądu była Natalia Lubrano - polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

„Wybryk” to wielka intelektualna biesiada rytmu i kultury organizowana od 1990 r. To przegląd, który podąża za nowymi konwencjami muzycznymi, a jednocześnie pozostaje wierny wieloletniej tradycji. Udział w konkursie był dla naszych uczniów cennym doświadczeniem estradowym. Na pewno wpłynął na świadomość muzyczną i osobisty rozwój młodych muzyków. Zainspirował także do jeszcze lepszego przygotowania repertuaru i udziału w kolejnej edycji konkursu.

Tekst i zdjęcia: ZSP 2 Krotoszyn