Wirtualny spacer po urzędzie

Radni VI kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze

W środę, 7 listopada 2018r. w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie wręczono zaświadczenia o wyborze na radnego osobom, które zasiądą w Radzie Powiatu Krotoszyńskiego VI kadencji.

Z nowymi radnymi spotkali się członkowie Powiatowej Komisji Wyborczej w składzie: Joanna Dymarska-Kaczmarek -przewodnicząca, Barbara Grządka – zastępca przewodniczącego, Paulina Boguszyńska, Krzysztof Kaczmarek, Halina Karwik, Zofia Kaźmierczak, Judyta Nowaczyk, Marcin Podziomek, Rafał Reszel, Kewin Rozum.

Komisja zakończyła pracę 23 października  2018 r. i zdała protokoły z wyborów  Komisarzowi Wyborczemu w Kaliszu II oraz Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Poznaniu. 25 października 2018 r. Komisarz Wyborczy w Kaliszu poinformował o prawidłowości ustalenia wyników wyborów do rad gmin, rad miejskich i rad powiatów na obszarze Komisarza Wyborczego w Kaliszu II. Przewodnicząca J. Dymarska – Kaczmarek podziękowała członkom komisji za zaangażowanie, co przyczyniło się do sprawnego działania, a także poinformowała, iż zgodnie z art. 449 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy, Powiatowa Komisja Wyborcza zobligowana jest do wydania radnym zaświadczenia o wyborze.

- Jeszcze raz gratuluję Państwu uzyskania mandatu radnego Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Wierzę, że zaufanie, którym obdarzyli Państwa wyborcy zaprocentuje w kolejnych latach wytężoną pracą na rzecz lokalnej społeczności i przyczyni się do dalszego rozwoju naszego powiatu – stwierdziła przewodnicząca komisji, po czym przystąpiła do przekazania dokumentów nowo wybranym radnym.

Zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Powiatu Krotoszyńskiego odebrali:

Zbigniew Brodziak, Ryszard Chojnicki, Marcin Jamry, Henryk Jankowski, Grzegorz Król, Jarosław Kubiak, Marcin Leśniak, Hieronim Marszałek, Piotr Osuch, Juliusz Poczta, Wiesław Popiołek, Paweł Radojewski, Irena Rękosiewicz, Dariusz Rozum, Andrzej Skrzypczak, Stanisław Szczotka, Marian Włosik, Jacek Zawodny, Miłosz Zwierzyk.

Tekst i zdjęcia: Marzena Wiśniewska