Wirtualny spacer po urzędzie

Powiatowe święto edukacji

15 października 2018r. w I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na ręce dyrektorów szkół  serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników powiatowej oświaty przekazali m.in. starosta krotoszyński, przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego, burmistrz Krotoszyna i naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Uroczystość rozpoczął występ artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Była to barwna inscenizacja nawiązująca do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po części artystycznej przyszedł czas na wystąpienia. Starosta krotoszyński Stanisław Szczotka zwracając się do nauczycieli nie krył satysfakcji z poziomu szkolnictwa, co wyraziło się osiągnięciem w ostatnim roku bardzo dobrych wyników egzaminów zewnętrznych  - Jestem przekonany, że ten solidny obraz naszej edukacji przełoży się na wyższe zainteresowanie młodzieży w podejmowaniu nauki w szkołach powiatu krotoszyńskiego – stwierdził włodarz powiatu, który następnie w imieniu swoim i obecnego na sali przewodniczącego rady Leszka Kulki złożył pracownikom oświaty życzenia oraz podziękował za dobrą współpracę w trakcie V kadencji samorządu powiatowego. 

Przemysław Wójcik zauważył z kolei - Sukcesy uczniów zawdzięczamy w znacznej mierze Państwa pracy i poświęceniu. Jesteście często pierwszymi i najważniejszymi mistrzami dla młodych ludzi, docieracie do nich z wizją nowoczesnego świata, rozwoju nauki i dziedzin, w których się specjalizujecie  – korzystając z okazji Naczelnik wydziału EKS podziękował również swoim najbliższym współpracownikom ze Starostwa Powiatowego za to, że wspierają szkoły w ich funkcjonowaniu. Życzenia dla grona pedagogicznego przekazał także burmistrz Franciszek Marszałek.

Starosta i przewodniczący rady tradycyjnie już wręczyli nagrody okolicznościowe wyróżniającym się dyrektorom i nauczycielom.  Był więc czas na życzenia i kwiaty oraz na  pamiątkową fotografię. W imieniu nagrodzonych podziękował Paweł Rudnicki - dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Koźminie Wlkp.

Na Powiatowym Dniu Edukacji gościli radni, duszpasterze, pracownicy administracji powiatowej, służb oraz przedsiębiorcy i przedstawiciele szkół niepublicznych. Poczęstunek dla uczestników przygotowali uczniowie Zespołów Szkół Zawodowych nr 2 i 3 w Krotoszynie.

Tekst i zdjęcia: M. Wiśniewska