Wirtualny spacer po urzędzie

Podsumowanie konkursu „Czujka w domu…”

10 października 2018r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, z udziałem Stanisława Szczotki Starosty Krotoszyńskiego, Franciszka Marszałka Burmistrza Krotoszyna oraz gospodarza uroczystości st. bryg. Jacka Strużyńskiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, odbyło się podsumowanie konkursu „Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

W trakcie spotkania wręczono  uczestnikom konkursu czujki tlenku węgla. St. bryg. Jacek Strużyński zaprezentował film edukacyjny na temat niebezpieczeństwa  związanego z ulatnianiem się tlenku węgla. Andrzej Wichłacz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego poinformował, że na konkurs wpłynęło 458 ankiet, do losowania zakwalifikowano 452 ankiety, z których rozlosowano 88 czujek tlenku węgla.

Starosta Krotoszyński podziękował wszystkim za udział w konkursie, akcentując jego walory edukacyjne  w zakresie wzrostu świadomości  mieszkańców powiatu w sferze bezpieczeństwa.Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński” przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Krotoszynie oraz Komendę Powiatową PSP. Czujki tlenku węgla zostały zakupione ze środków Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Opracował: Andrzej Wichłacz
Foto: Joanna Król