Wirtualny spacer po urzędzie

„Spacer dla Serca” – Twoja szansa na zdrowie…

Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” zaprasza mieszkańców powiatu krotoszyńskiego w dniu 29 września 2018 roku na kolejny „SPACER DLA SERCA”, spacer będący formą profilaktyki wstępnej w chorobach serca i układu krążenia. Spotykamy się o godz. 10,00 na boisku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krotoszynie przy ul. Zdunowskiej 83 i ruszamy na dostosowaną do fizycznych możliwości każdego uczestnika trasę spacerową.

Tym razem głównym tematem „spaceru” będzie miażdżyca, choroba która rozwija się przez całe nasze życie, a nieleczona może skończyć się zawałem serca, udarem mózgu lub amputacją nogi. Miażdżyca to stwardnienie oraz zwężenie tętnic będące skutkiem  odkładających się w nich blaszek miażdżycowych tworzących złogi utrudniające przepływ krwi, co w konsekwencji utrudnia funkcjonowanie całego organizmu i prowadzi do wymienionych wcześniej następstw. Dlatego właśnie warto poznać czynniki ryzyka wystąpienia choroby, jej przyczyny, objawy i zasady leczenia a także zakres badań profilaktycznych informujących o występujących w organizmie zagrożeniach. Wszystkie te zagadnienia przybliży nam podczas prelekcji współpracujący ze stowarzyszeniem lekarz rodzinny Maciej R. Hoffmann.

 „Spacer dla Serca” jest z uwagi na jego walory zdrowotne przedsięwzięciem kontynuowanym od kilku lat a jego celem jest nie tylko systematyczne poszerzanie, ale przede wszystkim utrwalanie wiedzy zdrowotnej w dziedzinie chorób serca i układu krążenia. Stąd w programie tegorocznej imprezy przewidziano dla wszystkich uczestników  także „Konkurs wiedzy” ze znajomości zasad profilaktyki i czynników ryzyka w chorobach serca i układu krążenia oraz skromny „zdrowy” poczęstunek.

Niezależnie od zaplanowanego na dzień 29 września 2018 roku „spaceru” program przedsięwzięcia uzupełniono o warsztaty relaksacyjne, które odbędą się w miesiącu październiku. Psychoterapeuta Agnieszka Dwojak podczas zajęć z muzykoterapii nauczy nas czerpać z walorów terapeutycznych muzyki docierającej do każdego, bez względu na wiek, człowieka a psychoterapeuta Sylwia Minta technik relaksacyjnych skutecznych w walce ze wszechobecnym w naszym życiu stresem.

Projekt „Spacer dla Serca” jest realizowany przy współudziale stowarzyszenia „Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej”, a  impreza ta została zorganizowana przy finansowym wsparciu Powiatu Krotoszyńskiego w ramach Otwartego Konkursu Ofert oraz pozyskanych z grupy krotoszyńskich firm sojuszników. Skorzystaj zatem z szansy zdobycia dodatkowej wiedzy zdrowotnej. Uczestnicząc w organizowanej imprezie profilaktyczno-edukacyjnej wzmocnisz swoje serce, poznasz kolejny czynnik ryzyka wystąpienia chorób serca i układu krążenia, poszerzysz swoją wiedzę i utrwalisz propagowane systematycznie zasady zdrowego i aktywnego stylu życiu.

Tekst: Aleksandra Opalińska