Wirtualny spacer po urzędzie

VII spotkanie młodzieży strażackiej powiatu krotoszyńskiego i Germersheim w KANDEL

W dniach 18.07 do 21.07 2018 r. grupa 55  członków Młodzieżowych  Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krotoszyńskiego wraz z opiekunami przebywała na obozie strażackim w miejscowości Kandel (powiat Germersheim) w Niemczech.Młodzież pojechała na zaproszenie partnerskiego powiatu Germersheim. Był to już siódmy z kolei obóz młodych strażaków z partnerskich powiatów.


Celem spotkania było zacieśnienie więzi, wymiana poglądów pomiędzy młodymi strażakami  oraz doskonalenie języka niemieckiego i angielskiego. W programie obozu znalazły się takie atrakcje jak:

-całodzienny pobyt w akwaparku w miejscowości Hockenheim,

- całodzienny pobyt w Holiday Park w miejscowości Hasloch.

Ponadto młodzież w grupach mieszanych polsko-niemieckich uczestniczyła w zawodach sprawnościowych  w akwaparku w miejscowości Hockenheim.

Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty między uczestnikami obozu zaowocują dalszą przyjaźnią i współpracą. Uczestnicy spotkania doszli do wniosku, że tego typu spotkania należy kontynuować. Następne spotkanie odbędzie się w 2020 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego.
Wyjazd grupy polskiej oraz wspólnego pobytu na obozie  został dofinansowany ze środków Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, i wsparty materialnie przez  Starostwa Powiatowego, Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Krotoszynie, urzędów miast i gmin powiatu krotoszyńskiego, oraz sponsorów.

Opracował: A. Wichłacz

Zdjęcia wykonał: Adam Niedziela.