Wirtualny spacer po urzędzie

Ogólnopolski sukces CERAMY

Weronika Kot i Piotr Wojcieszak – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Krotoszyna zostali finalistami  X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Finał X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, odbył się 2 marca 2018r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Do finałowej rozgrywki przystąpiło 62 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, wyłonionych w eliminacjach szkolnych i okręgowych z 8745 osób z 284 szkół. Bardzo trudne zadanie finałowe dotyczyło automatycznej identyfikacji towarów i kodów kreskowych (systemy GS1).

Finaliści musieli zaprojektować własną etykietę logistyczną, sformować paletowe jednostki ładunkowe, obliczyć ich masę oraz wysokość a także wykonać wiele obliczeń dotyczących kosztów magazynowania, transportu, dystrybucji, usług kurierskich, wynagrodzeń oraz dochód przedsiębiorstwa.

Finałowy etap był zwieńczeniem kilku miesięcy intensywnej nauki i przygotowań. Do Poznania przyjechali Olimpijczycy ze wszystkich stron Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kot, Piotr Wojcieszak z klasy 3 TL (technik logistyk). Opiekunem uczniów była Pani Kinga Jankowska.

13 kwietnia podczas uroczystej Gali wręczenia nagród poznaliśmy wyniki:
47 miejsce: Piotr Wojcieszak
57 miejsce: Weronika Kot

Nasza szkoła znajduje się obecnie na 74 miejscu i awansowała o 64 miejsca w rankingu szkół średnich.

Jubileuszowa, bo już X Gala olimpiady przebiegała bardzo uroczyście. Nasi finaliści dostali nagrody rzeczowe oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to prawdziwe święto logistyki, a sam awans do niego jest ogromnym osiągnięciem, dlatego wszyscy finaliści mają dużą szansę na sukces a przed nimi otwiera się droga do kariery w logistyce.

X Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną wspierają liczni sponsorzy i patroni. Patronami honorowymi konkursu są Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronat Merytoryczny sprawują Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Tekst i zdjęcia: ZSP 1 Krotoszyn