Wirtualny spacer po urzędzie

Akcja: „Sadzenie lasu dla nas i dla przyszłych pokoleń”

W czwartek, 26 kwietnia br. w na terenie Leśnictwa Lila, Wicestarosta Krotoszyński, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Krotoszyn, dziećmi z Publicznego Przedszkola w Kobylinie, Przedszkola nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi „Kubuś” w Krotoszynie oraz wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach nasadzili las dla nas i przyszłych pokoleń.

Rok 2018 stanowi dla nas kontynuację akcji zapoczątkowanej w 2011 roku przez ONZ pn. Międzynarodowy Rok Lasów. Głównym hasłem akcji są słowa „Lasy dla ludzi”, które mają na celu uświadamiać, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas na co dzień.

Starosta Krotoszyński wraz z Nadleśnictwem Krotoszyn zorganizował akcje sadzenia lasu wraz z grupą „Brykające Tygryski” z Przedszkola -Kubuś- w Krotoszynie, grupą dzieci z Przedszkola w Kobylinie oraz wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach.

W Leśnictwie Lila czekały sadzonki drzew z gatunków biocenotycznych takich jak: kasztanowiec, czereśnia, śliwa i grusza zapewnione przez Nadleśnictwo Krotoszyn oraz leśnicy pani Anna Komorowska, pan Marcin Woźniak,  pan Krystian Chmielarz, pan Łukasz Jasik, pan Jakub Konieczny, pod których ścisłym nadzorem wszyscy uczestnicy nasadzili sadzonki młodych drzew.

Akcji towarzyszył, również szeroki program edukacji ekologicznej przygotowany przez leśników.

Celem programu jest przypomnienie, że las to wielkie dobro publiczne i na wiele sposobów służy polskiemu społeczeństwu, więc szanujmy piękny przyrodniczy majątek i siebie nawzajem.

Tekst: Danuta Kułaga
Foto: Paula Szymkowiak