Wirtualny spacer po urzędzie

KILIŃSKI gospodarzem XXII ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach był 23 kwietnia gospodarzem i współorganizatorem  XXII Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego. Głównymi organizatorami imprezy o zasięgu ogólnopolskim na etapie powiatowym są od lat Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele organizatorów, władz Powiatu Krotoszyńskiego i Gminy Zduny, SP ZOZ w Krotoszynie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Zmagania siedmiu drużyn reprezentujących wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu rozpoczęły się o godzinie 9.00. Przewodniczącym komisji sędziowskiej był aspirant Piotr Szczepaniak  (KPP), który czuwał nad organizacją i przebiegiem poszczególnych etapów turnieju. Młodzi kierowcy musieli zmierzyć się z czterema zadaniami: testem wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji, zadaniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługą samochodu oraz jazdą sprawnościową. Zacięta rywalizacja trwała około 3 godzin. Podczas obrad komisji sędziowskiej na boisku szkolnym odbył się pokaz umiejętności strażaków i ratowników medycznych, którego główną atrakcją była prezentacja możliwości sprzętu ciężkiego do ratowania życia w wypadkach drogowych.

W ostatecznej klasyfikacji drużynowej zwycięzcą turnieju została drużyna ZSP nr 1 w Krotoszynie, której opiekunką była p. Zofia Rosińska. Z rąk Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego - p.Przemysława Wójcika drużyna odebrała puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Krotoszyńskiego. Tuż za zwycięzcami na podium stanęła drużyna gospodarzy! Kilińczycy z opiekunką  p. Darią Augustyniak - Hafermann z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie - mł. insp. Włodzimierza Szała odebrali puchar ufundowany przez Komendanta PP. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, której opiekunem był Grzegorz Kroczak. Kołłątajowcy z rąk Dyrektora  ZSP w Zdunach - Karoliny Rejek odebrali puchar ufundowany przez Burmistrza Zdun.

Zwycięska drużyna ZSP nr 1 w Krotoszynie będzie reprezentować powiat krotoszyński na etapie wojewódzkim 23 maja w Kaliszu.

W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą turnieju okazał się przedstawiciel drużyny gospodarzy  -  Oliwier Smoliga (IV t).

Po wręczeniu nagród i podziękowań dla pozostałych drużyn, ich opiekunów i organizatorów turnieju wszystkich jego uczestników zaproszono na gorący poczęstunek przygotowany przez uczniów klas I, II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych. Wyśmienity posiłek był okazją do wymiany uwag i doświadczeń z przebiegu poszczególnych zadań oraz zacieśnienia relacji między szkołami i organizatorami turnieju.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom, a drużynie ZSP nr 1 w Krotoszynie życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

Gospodarze składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji etapu powiatowego:
- Państwu M.Z.Maśniakom, właścicielom Autoszkoły AS w Krotoszynie za użyczenie auta do jazdy sprawnościowej,
- Panu Edmundowi Pestce, właścicielowi P.H.U.T. "EP,a" za użyczenie wraku auta do pokazu strażackiego,
- Piekarni SMAK z Cieszkowa za ufundowanie znakomitego pieczywa,
- ZHP  w Krotoszynie za wypożyczenie namiotu do zadania: "obsługa pojazdu",
- strażakom OSP w Zdunach i PSP w Krotoszynie, ratownikom medycznym SP ZOZ w Krotoszynie oraz policjantom KP w Krotoszynie za przygotowanie pokazu oraz pomoc w organizacji turnieju,
- Pani Monice Kamieńskiej (Sklep ONYKS w Zdunach) za wystój wnętrza,
- Panu Dariuszowi Szczęchowi, właścicielowi firmy Meble Szczęch, za ufundowanie napojów.

Tekst: Ewa Fynyk, Zdjęcia: ZSP Zduny