Wirtualny spacer po urzędzie

Uwaga! Ważne szkolenie dla organizacji!

Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw zaprasza członków organizacji pozarządowych z Powiatu Krotoszyńskiego do udziału w BEZPŁATNYM szkoleniu „RODO – nowe zasady przetwarzania danych osobowych w organizacji”.

Przetwarzacie dane osobowe w Waszej organizacji? Zapewne tak. Większość organizacji posiada dane swoich pracowników, członków, osób, które korzystają ze wsparcia, wolontariuszy, darczyńców. A to oznacza, że dotyczy Was RODO, czyli europejskie rozporządzenie w sprawie ochrony danych osobowych. Od 25 maja 2018 r. organizacje muszą zacząć stosować przepisy o ochronie danych osobowych zawarte w unijnym rozporządzeniu. Samo posiadanie danych jest już traktowane jak ich przetwarzanie. A z przetwarzania danych wynikają dla nas różne obowiązki wobec tych danych.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych. Przybliżone zostaną podstawowe pojęcia oraz zasady i procedury związane z przetwarzaniem danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa unijnego.

Dla kogo:

Szkolenie skierowane jest do członków organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Krotoszyńskiego (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych itd.)

Z uwagi na duże zainteresowanie szkoleniem obowiązuje limit 1 osoby z organizacji
i kolejność zgłoszeń

Kiedy i gdzie:

11 maja 2018 r. godz. 16:00 w Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw przy ul. Zdunowskiej 12
w Krotoszynie

Program szkolenia:

1. Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych – wprowadzenie do nowych regulacji prawnych dotyczących ochrony danych osobowych.

2. Podstawowe definicje dotyczące procesów związanych z przetwarzaniem danych osobowych.

3. Zasady przetwarzania danych osobowych.

4. Prawa osób, których dane osobowe są przetwarzane.

5. Zgoda jako podstawa przetwarzania danych osobowych.

6. Inne podstawy przetwarzania danych osobowych.

7. Obowiązki związane z przetwarzaniem danych osobowych:

a. wyznaczenie IOD;

b. analiza oceny skutków dla Ochrony danych (DPIA);

c. szacowanie ryzyka;

d. zabezpieczenia danych osobowych (rodzaje zabezpieczeń, dokumentacja wewnętrzna, rejestr czynności przetwarzania);

e. obowiązek informacyjny;

f. naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych

8. Odpowiedzialność.

9. Dyskusja. 

Prowadzący:

Szkolenie poprowadzi adwokat Maciej Wypych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej zarówno osób fizycznych w zakresie nie związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, jak i w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Niezbędne przygotowanie zdobywał pracując w latach 2009 - 2013
w poznańskich kancelariach radcowskich i adwokackich. Członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Przedmiot jego zainteresowań prawnych obejmuje zakres szeroko pojętego prawa cywilnego, a także prawa pracy, prawa karnego oraz procedury karnej.

W Kancelarii, w której pracuje  zajmuje się m.in.: bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, w tym również dochodzeniem roszczeń na etapie postępowania sądowego i egzekucyjnego, świadczeniem doradztwa na rzecz organizacji pozarządowych np. stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych oraz obsługą podmiotów uzyskujących dotacje na realizacje projektów unijnych.

Zgłoszenia:

Zgłoszenie przyjmowane są telefonicznie lub na adres e-mail:  tel. 62 7250623, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie sfinansowane ze środków własnych Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw.

Z poważaniem

Magdalena Głowienkowska

doradca ds. dotacji