Wirtualny spacer po urzędzie

Młodzież śpiewała piosenki Czesława Niemena

22 listopada 2017 r. odbyła się ósma edycja konkursu wokalnego dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Sześcioro uczestników rywalizowało ze sobą w kategorii szkół podstawowych, dwunastka - w kategorii szkół średnich.Gościem specjalnym była Grażyna Łobaszewska.

Wykonania piosenek Czesława Niemena oceniało jury w składzie: Grażyna Łobaszewska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów; Marek Olejnik - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Krotoszynie; Iwona Kałążna - nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Kobiernie oraz Małgorzata Krupa z Biura Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Każdy z uczestników Przeglądu prezentował dwa utwory. Decyzją jury poszczególne miejsca zajęli w kategoriach:

Szkoły podstawowe:

I. Aleksandra Dura
II. Jan Marcinkowski
III. Zuzanna Zawielak

Szkoły średnie:

I. Alicja Piotrowicz
II. Agnieszka Pietrzak
III. Maja Psiuk

W pierwszej kategorii nagrody i dyplomy wręczył Miłosz Zwierzyk, zastępca Burmistrza Zdun. Natomiast laureaci drugiej kategorii odebrali upominki i gratulacje od Pawła Radojewskiego, wiecestarosty krotoszyńskiego.

Przyznano również wyróżnienie dla osoby wykonującej najmniej popularną piosenkę na Przeglądzie. Trafiło ono do Weroniki Ertel, za wybór piosenki "Cztery ściany świata". Weronika odebrała wyróżnienie z rąk Macieja Kołodziejskiego, który ufundował nagrodę rzeczową.

Z kolei Janusz Roszak ufundował nagrodę dla najmłodszego uczestnika Przeglądu i wręczył ją Aleksandrze Durze (13 lat).

Po wręczeniu dyplomów laureatom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, zebrani goście zaproszeni zostali na koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore.

Tekst: ZOK Zduny
Zdjęcia: Małgorzata Krupa