Wirtualny spacer po urzędzie

Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

W dniu 12 października 2017 r. wczesnym rankiem  przy firmie Mahle  zainaugurowano akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”. Udział w niej wzięli: wicestarosta Paweł Radojewski, zastępca Komendanta Powiatowego Policji  w Krotoszynie podinsp. Włodzimierza Szał oraz Andrzej Wichłacz, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Przedsięwzięcie to jest realizowane od kilku lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.

Okres jesienno-zimowy, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór - to wszystko stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W związku z tym ze środków będących w dyspozycji Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zakupiono kamizelki odblaskowe, które będą wręczane przez policję rowerzystom w czasie prowadzonych kontroli. W roku bieżącym w ten sposób mieszkańcy powiatu otrzymają 300 kamizelek odblaskowych.

Kamizelka odblaskowa, oprócz prawidłowo wyposażonego roweru w niezbędne oświetlenie, ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego. 

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone kamizelki nie zostaną na przysłowiowym wieszaku. Apelują, aby stały się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty oraz osób poruszających się pieszo. Obowiązek posiadania elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym od zmroku do świtu nakładają obowiązujące  przepisy.

Opracował: A. Wichłacz
Fot: st. sierż.   Bartosz Karwik