Wirtualny spacer po urzędzie

Wielkopolska Szkoła Roku – krotoszyńska „Dwójka” wśród najlepszych

Podczas  uroczystej Gali w Teatrze Wielkim w Poznaniu 27 września 2017  r. odbyło się  podsumowanie konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.  Konkurs został ustanowiony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, który był jednocześnie jego organizatorem. Koordynatorem i prowadzącym organizacyjną obsługę Konkursu został Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Celem Konkursu było wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół, kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

W tegorocznej edycji konkursu złożono 225 wniosków, w tym 123 o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku oraz 102 o tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku.  Z dumą informujemy, że Nasza Szkoła znalazła się w gronie 21 najlepszych szkół Wielkopolski, otrzymując decyzją Kapituły Konkursu wyróżnienie. Dyplom oraz pamiątkową statuetkę  na ręce Dyrektora szkoły  Romana Olejnika wręczyła  Marzena Wodzińska – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Szkoła  otrzymała również nagrodę finansową. W uroczystości uczestniczyli również: Wicestarosta – Paweł Radojewski, Wicedyrektor – Ewa Kowalska oraz Kierownik Szkolenia Praktycznego – Ryszard Kaszkowiak.

Uroczysta Gala została przygotowana z największą starannością, za co należą się organizatorom ogromne słowa uznania i podziękowania. Podczas wręczania nagród i wyróżnień nie zabrakło atrakcji kulturalnych. Występowali śpiewacy operowi, skrzypaczki, laureatka konkursu „Mam talent”, a także Michał Szpak, który potrafił nie tylko zaprezentować swoje możliwości wokalne, ale też nawiązać wspaniałe relacje z publicznością. Nie mogło zabraknąć lampki szampana dla podkreślenia wyjątkowości tego spotkania, a poczęstunek, jaki podano gościom, cieszył oczy i sprawił wszystkim przyjemność.

Otrzymane przez Szkołę wyróżnienie to zauważona i doceniona praca wszystkich pracowników ZSP nr 2, którzy wspierani są przez rodziców uczniów oraz szerokie grono partnerów zewnętrznych. Wyróżnienie zobowiązuje Szkołę do kontynuowania rzetelnej, codziennej pracy oraz podejmowania działań, mając na uwadze najważniejszą osobę w szkole – Ucznia.

Bardzo, bardzo się cieszymy. Jesteśmy dumni i zmotywowani do kolejnych wyzwań.

Tekst i zdjęcia: ZSP 2 Krotoszyn