Wirtualny spacer po urzędzie

Powiat od kuchni, czyli gotowanie z Okrasą

Kolejny kulinarny festiwal już za nami. W niedzielę, 10 września, na krotoszyńskim Rynku dla mieszkańców całego powiatu gotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji kobiecych oraz uczniowie klas gastronomicznych dwóch szkół: ZSP 2 i ZSP 3. Było pysznie, tanecznie i muzycznie. Na scenie bowiem tańczyli Krotoszanie, wystąpił też zespół Niepokorni oraz muzyczna gwiazda Wojciech Gąssowski.

Festiwal rozpoczął się jeszcze przed oficjalnym otwarciem - w ratuszu oceniano bowiem konkursowe potrawy przygotowane przez KGW. W tym roku tematem był boczek rolowany. Wyniki tego konkursu ogłoszono natomiast już wieczorem, tuż przed pokazem Karola Okrasy.

Pierwsze miejsce zajęło KGW Dąbrowa, na drugim uplasowało się Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Rozdrażewa, na trzecim znalazły się panie z KGW Bożacin. Nagrodą były bony pieniężne do zrealizowania w jednym z miejscowych sklepów. Wszystkie pozostałe koła otrzymały natomiast wyróżnienia i upominki.

Przez całe popołudnie i wieczór panie serwowały najróżniejsze potrawy. Poszczególne stoiska odwiedzał Karol Okrasa i włodarze powiatu oraz gminy Krotoszyn. Na scenie natomiast prezentowali się młodzi tancerze i nieco starsi muzycy.

Były też kulinarne konkursy na wesoło. W samorządowe szranki w biciu piany, laniu wody i nabijaniu wyborczej kiełbasy stanęły reprezentacje Starostwa Powiatowego w Krotoszynie (starosta Stanisław Szczotka z zastępcą Pawłem Radojewskim), Urzędu Miejskiego w Krotoszynie (burmistrz Franciszek Marszałek z zastępcą Joanną Król-Trąbką) i zaprzyjaźnionej gminy węgierskiej (Gábor Lombár i Cristine Papp)

Zwieńczeniem imprezy był pokaz kulinarny mistrza Okrasy.

Galeria zdjęć Grzegorza Ziętkiewicza

Galeria zdjęć Krzysztofa Banaszaka